Wiele osób kojarzy ekologię z kosztownymi procedurami i produktami, tymczasem będąc ekologicznym, można nieźle zaoszczędzić. Wystarczy przeliczyć i pomyśleć, w jaki sposób na tym skorzystać, wyrobić sobie dobre nawyki i cieszyć się zaoszczędzoną gotówką – nawet jeśli nie będzie to wielka kwota, to przynajmniej zarobiona w sposób zgodny z naturą.

Oszczędzanie Wody

Po pierwsze warto oszczędzać wodę. Dlatego podczas mycia zębów, zakręcamy kran. Wodę puszczamy dopiero podczas płukania. To samo w czasie prysznica – gdy się namydlamy, kurki mogą być zakręcone. O kąpieli w wannie myśląc ekologicznie (i ekonomicznie) lepiej zapomnieć, zostawiając tę przyjemność na specjalne okazje.

Segregacja Śmieci

Po drugie – segregowanie śmieci. Wiele z nich można sprzedać – jeśli nawet nie chce ci się zajmować makulaturą, to z pewnością warto oddzielić puszki czy butelki zwrotne. Zawsze uzbiera się parę złotych. Kartonowe pudełka, które nie wiadomo skąd mnożą się w domu można wykorzystać, by wysłać w nich paczkę, odsprzedając stare, nieużywane już rzeczy.

Torby Wielokrotnego Użytku

Po trzecie – nie ma potrzeby korzystać z torebek jednorazowych, gdy każdy ma w domu torbę, pełną innych toreb. Wystarczy trzymać kilka z nich w samochodzie czy kieszeni kurtki, by zawsze mieć w czym przynieść zakupy. A jeśli już trafią się foliowe jednorazówki (po pieczywie czy warzywach), to zawsze można ich użyć jako worków na śmieci.

Już tylko myśląc ekologicznie w tych trzech kategoriach pomagamy planecie, jednocześnie nie ponosząc kosztów, a przeciwnie – zarabiając. Warto więc zmienić przyzwyczajenia w tej kwestii i zacząć myśleć eko – ekologicznie i ekonomicznie.