Każdy z nas doskonale zdaje sobie sprawę z tego ile nasz kosztuje go miesięcznie energia elektryczna. Niestety rachunki za prąd z roku na rok są coraz wyższe. A my żeby zmieścić się w budżecie domowych kosztów szukamy różnych rozwiązań. Gasimy światło, pozbywamy się urządzeń energochłonnych z naszego domu, zastępujemy je niby tymi bardziej energooszczędnymi. Ale jak wynika z praktyki niewiele to daje. I nagle … pomysły już się nam wyczerpały.

A gdyby tak mieć prąd za darmo ? Brzmi nieprawdopodobnie. A jednak taka opcja w niedługim czasie może być całkiem możliwa. Taką swobodę daje domowa instalacja ogniw fotowoltaicznych. Dzięki nowelizacjom ustaw dotyczących energii odnawialnej oraz wejściu w życie ustawy „Mały trójpak”, już wkrótce będziemy mogli instalować panele fotowoltaiczne na naszych dachach domów i czerpać z nich darmową energię elektryczną.

Instalacja fotowoltaiczna dla domku jednorodzinnego

Szacunkowo rodzina 4-5 osobowa w domku jednorodzinnym o pow. 150- 200 m kw. zużywa ok 3000 KWh energii elektrycznej w ciągu roku. Wychodzi to mniej więcej średnio 250 KWh miesięcznie. Biorąc po uwagę, że latem i wiosną możemy mniej zużywać prądu, a więcej w okresie jesienno- zimowym, te wartości będą odpowiednio mniejsze lub większe w skali miesiąca.Takie zapotrzebowanie energetyczne spokojnie zaspokoi instalacja ogniw o mocy 3 KW.