Druga odsłona akumulatora Powerwall firmy Tesla, o którym było swego czasu bardzo głośno, ciągle budzi wiele wątpliwości i pytań. Po niezbyt udanej premierze pierwszej wersji, producent najwyraźniej postanowił wziąć sobie wszystkie uwagi do serca i… tak oto powstał Powerwall 2! Czy dokona on wielkich zmian w domowym systemie energetycznym? Kto powinien z niego korzystać? I, co najważniejsze, jak działa Powerwall 2? O wszystkim opowiadamy w poniższym artykule.

Dla Kogo Akumulator Tesla Powerwall 2?

Nową inwestycją powinni zainteresować się przede wszystkim właściciele domów usytuowanych w miejscach, gdzie nie zawsze istnieje możliwość podprowadzenia kabli energetycznych. Nikt przecież nie chciałby utknąć w ciemnym budynku oddalonym od cywilizacji. Dzięki takiemu akumulatorowi litowo-jonowemu – zależnie od ilości eksploatacji – będziemy mogli korzystać z energii nawet kilka tygodni. Powerwall 2 to również świetna opcja dla standardowych domków, która pozwoli nieco zaoszczędzić na energii elektrycznej. Posiadacze instalacji fotowoltaicznych natomiast zyskają miejsce do zgromadzenia zebranej energii słonecznej.

Jak Działa Akumulator Tesli?

Akumulator Powerwall 2 został zaprojektowany z myślą przede wszystkim o oszczędności, lecz także o ochronie środowiska. Wcześniej od ogniw fotowoltaicznych mogła odrzucać nas myśl o nierównomiernych poborach energii, co przekłada się na dodatkowe korzystanie z sieci. W przypadku takiego akumulatora możemy gromadzić sporą ilość energii i wykorzystać ją w dowolnym czasie, w wybrany przez nas samych sposób. Zasoby energetyczne możemy oczywiście pobierać także prosto z sieci AC.

Powerwall 2 – Najważniejsze Informacje

Warto skupić się jednak na parametrach urządzenia, które oferuje firma Tesla. W porównaniu z poprzednikiem, Powerwall 2 prezentuje się o wiele lepiej.

Pojemność magazynu energii akumulatora wynosi aż 14 kWh. Dodatkowo, po 10 latach (okres gwarancji), urządzenie ma zachować minimum 70% swojej pierwotnej ładowności. Zdecydowanym plusem są również wymiary całej konstrukcji – akumulator mierzy 755 mm x 1150 mm x 155 mm, a waży nieco ponad 100 kg, a konkretniej: 122 kg. Dużym ułatwieniem okazuje się również możliwość przymocowania urządzenia zarówno na zewnątrz, jak i w środku konkretnego budynku, w temperaturze od -20℃ do nawet 50℃. Ponadto, pojedyncze urządzenia można łączyć w zestawy do 9 sztuk.

Tesla Powerwall 2 – Cena

Cena akumulatora Powerwall 2 w USA to obecnie 5900$ plus 700$ za akcesoria potrzebne do instalacji przy czym Tesla zapewnia, że cena jej magazynów energii ma spadać wraz ze wzrostem wolumenu produkcji.

Design

Innowacje objęły również kwestie estetyczne oraz design całego urządzenia. Jest ono obecnie bardziej płaskie i znacznie lepiej prezentuje się w przestrzeni. Akumulator jonowo-litowy Powerwall 2 jest również całkowicie bezobsługowy – nie wymaga więc żadnej ingerencji użytkownika.

Kategoria: